יום ראשון, 16 ביוני 2019, י"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

חינוך וקהילה ביבנה

חינוך ביבנה,בתי ספר ביבנה,גנים ביבנה,מחלקת החינוך ביבנה,נוער ביבנה,חינוך מיוחד ביבנה,חופש גדול ביבנה,חוגים ביבנה,קהילה ביבנה והסביבה,נוער ביבנה,נערים ביבנה,צעירים ביבנה,מסיבות ביבנה,בתי ספר ביבנה

ראש העיר ביקר במרחבי הלמידה החדשניים בבתי הספר

השבוע נחנכו בעיר חלק ממרחבי החינוך החדשים במסגרת פרויקט M21

פורסם בתאריך:


 

עיריית יבנה שוקדת על בנייתם של 12 מרחבים בבתי הספר בעיר. ראש העיר, צבי גוב-ארי וצוות אגף החינוך סיירו בתחילת השבוע בבתי הספר על-מנת לעמוד על התפיסה הפדגוגית של המרחבים ושילובם בתהליך ההוראה בבתי הספר. המרחבים, בהשקעה כוללת של כ-1.4 מיליון ₪, יפתחו בדרגה בשני שלבים ויעמדו לרשותם של התלמידים במהלך השבועות הקרובים.

מרחבי הלמידה נועדו לייצר מפגש מורה-תלמיד המתאים לעת הנוכחית, למידה עצמית או למידה בחברותא. המרחבים מזמנים גיוון של אמצעי הלמידה למגוון של תלמידים. התכנית, בתמיכתו ובהובלתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי הינה פרי שיתוף פעולה של העירייה ומינהל הפיתוח במשרד החינוך ומטרתה הקמת מרחבי למידה חדשניים ומתקדמים המתאימים לרוח הלמידה של המאה ה-21.  פרויקט M21 הינו במסגרת קידום מהלכים באפיון ותכנון של מוסדות החינוך בהתאמה למאה ה-21. התוכנית נועדה לאפשר חשיבה מחודשת על מרחב הלמידה בכיתת האם ובסביבתה, כחלק מהתפישה הפדגוגית, בהתאם לאסטרטגיות הוראה חדשניות, המזמנות ומעצימות תהליכי למידה ייחודיים. סביבות הלמידה החדשניות מזמנות מפגש לימודי וחינוכי הרלבנטי לשינויים המתרחשים בעולם כיום.

ראש העיר צבי גוב-ארי: "האתגר החינוכי הוא להפוך את השדה החינוכי, קרי המפגש בין מורה ותלמיד לרלבנטי ומשמעותי יותר. תשתיות מרחבי m21  מאפשרות למידה עצמאית, בקבוצות ובמליאה בו זמנית כאשר מרחבים אלו "שוברים" את התפיסה המסורתית של כיתה, מורה ולוח".

החיבור בין התפיסה החדשה של מחנך-תלמיד עם מרחבי למידה אלו מאפשרים להוציא אל הפועל תפיסות פדגוגיות חדשניות ומזמנים למידה רשתית ושותפויות ובו זמנית לומד עצמאי בעל מוטיבציה גבוהה יותר ללמידה. תהליכי חינוך אלו מטיבים לתת מענה דיפרנציאלי לתלמידים, בפרט לתלמידים הזקוקים להוראה ולמפגש חינוכי מסוג אחר. מפגש הנותן ביטוי ליכולות האישיות, לדרכי הלמידה ולתחומי העניין של התלמיד. מרחבים אלו מזמנים הנאה ונוחות  ממסגרת בית הספר ואיתם את תחושת השייכות לבית הספר.

 

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: