יום רביעי, 11 ב 2019, י"ג כסלו ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

חדשות ביבנה

חדשות ביבנה, חדשות,מוניציפאלי, מכבי צבי יבנה, חדשות בכל העיר ביבנה, ניוז ביבנה, סטטוס יבנה, מערכת עיתון סטטוס יבנט,פלילים ביבנה,פשע ביבנה,פשיעה ביבנה,רצח ביבנה,דקירה ביבנה,שוד ביבנה,גניבות ביבנה,פריצה לבית ביבנה

סימנה: "לא מקבל את הגירסה של השוטר, שהיה בסכנה ולכן ירה והרג"

בתגובה להריגת הצעיר האתיופי סלומון טקה בקריית-חיים אמש, קורא חבר מועצת עיריית יבנה למצות את הדין עם השוטר החשוד - ובתוך כך לאיפוק בתגובת הקהילה ומתריע מפני היגררות לאלימות

פורסם בתאריך:


"כואב הלב, פרשה חמורה! שוב שוטר יורה בצעיר ממוצא אתיופי בלי סיבה. אני לא מקבל את הגירסה השקרית של השוטר שהיה בסכנה. אני מקווה מאד שהפעם השלטונות ימצו את הדין במלוא החומרה" – כך מגיב שחר סימנה, חבר מועצת עיריית יבנה ויו"ר סיעת 'יבנה עיר אחת', על התקרית הקשה שהתרחשה אמש בקריית-חיים, בה שוב נהרג צעיר בן הקהילה האתיופית מירי של שוטר.

האירוע, המצוי כעת בראש סדר היום הציבורי והפותח את מהדורות החדשות בכל ערוצי התקשורת מהבוקר, צפוי להבעיר מחדש, לדברי גורמים בקהילה, את אש המחאה של יוצאי אתיופיה בישראל, אשר מנהיגיהם כבר התבטאו באופן זה בשעות האחרונות.


"זה עבר את כל הגבול הסבלנות והסובלנות", אומר סימנה בכאב ובזעם, "אבל אני קורא מכאן לקהילת יוצאי אתיופיה: חייבים להימנע מלנקוט באלימות, כי זוּ דרכה של הקהילה – אנו נגד אלימות, לא פותרים בעיות - קשות ככל שיהיו - באלימות. יהי זכרו של ההרוג ברוך, ותנחומיי העמוקים למשפחה".


השוטר אשר ירה בצעיר – סלומון טקה ז"ל בן ה-19 - שוחרר במהלך הבוקר על-ידי בית משפט השלום בחיפה למעצר -בית בן שבועיים, דבר שעורר מחאה גוברת והולכת ברשתות החברתיות, הסוחפת עמה אישי-ציבור, פוליטיקאים ואזרחים רבים.


בית המשפט הטיל חיסיון על פרטי השוטר החשוד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: