יום שני, 18 בדצמבר 2019, כ' חשון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

חדש ביולדות-'קפלן': אחות 'טיפת חלב' של 'כללית' מגיעה למיטת היולדת

שירות חדש וחדשני ליולדות בבית החולים יוסיף נוחות ויחסוך זמן וטרחה

פורסם בתאריך:


בימים האחרונים הושק במחלקת היולדות בבית-חולים 'קפלן' ברחובות שירות חדש: פגישה עם היולדת ובדיקה של התינוק על-ידי אחות 'טיפת חלב' של ה'כללית' לאחר הלידה.

הבדיקה כוללת מדידה של התינוק, הדרכה להורים הטריים, ייעוץ הנקה, פתיחת תיק 'טיפת חלב' לרך הנולד, איסוף נתונים מהצוות הרפואי בבית החולים ותיאום תור ל'טיפת חלב' של 'כללית' הקרובה לאזור המגורים של היולדת. היולדות מגלות שביעות רצון רבה מהשירות החדש.
 
שני יחיא-משולם (31, רחובות, מחנכת כיתות א'-ב' בבי"ס 'רמון' בעיר), אשר ילדה ב'קפלן' את שלושת ילדיה: הודיה (10), שירה (6) וב-20 ביוני את אליה-אהרון - מתארת את חוויית השירות החדש: "אחות 'טיפת חלב' הגיעה עד למיטתי לפני השחרור במחלקת יולדות. היא נתנה לי את כל הפרטים הנחוצים על 'טיפת חלב' והסבירה לגבי הבדיקות והמעקב, והכל בנגישות ובנוחיות. בהמשך היא הביאה לי תיק מעקב, ואפילו קבעה לי תור המשך ל'טיפת חלב' במקום מגוריי. זו חוויה נעימה והתחשבות בצורכי היולדת", היא סיכמה.
 
אסתר נקש, מנהלת הסיעוד בחטיבת נשים ומיילדות ב'קפלן', אמרה כי היא גאה מאוד בשירות החדש, שנועד להקל על היולדת ועל בני המשפחה בהורות הטרייה עם תינוק חדש, וכל הסידורים מסביב. "מדובר בשיתוף פעולה חשוב ויעיל בין צוות מחלקת יולדות ויילודים במרכז הרפואי 'קפלן' וצוות 'טיפת חלב' בקהילה, שנועד בראש ובראשונה להנגיש את השירות הראשוני ב'טיפת חלב' ליולדת - כשהיא עדיין בבית החולים", היא הסבירה.  "צוות 'טיפת חלב' בליווי האחיות שלנו מעניק הדרכה בתחום הטיפול בתינוק - כולל רחצה, הלבשה, שמירה על טמפרטורה נכונה, טיפול בטבור, ועוד. אין ספק שההדרכה ליד מיטתה של היולדת מעניקה לה תחושת ביטחון לקראת השחרור עם התינוק הביתה".
 
אפרת עמר, רכזת רפואה מונעת ב'כללית'-מחוז מרכז, מפרטת את היתרונות בפגישה עם היולדת כבר לאחר הלידה: "העובדה שהבדיקות וההדרכות הראשונות מבוצעות עוד בטרם שהיולדת יצאה עם התינוק ממחלקת יולדות, תורמת לתחושת הביטחון בהורות הטרייה, שומרת על רצף הטיפול בין בית החולים לקהילה, ונותנת למשפחה הצעירה מעטפת תומכת. אחות 'טיפת חלב' יכולה בנוחיות ובקלות לקבל מהצוות הרפואי פרטים מדוייקים אודות היולדת והתינוק החדש. כבר במעמד המפגש הראשוני מתואם תור נוסף ל'טיפת חלב' של 'הכללית' ביישוב בו מתגוררת המשפחה, ונתוני הבדיקה מועברים אליהם. נוחיות וחיסכון בזמן יקר של ההורים הטריים הם המפתחות להצלחת הפרויקט החדש".

בתמונה: היולדת שני עם אחות טיפת חלב של כללית עד למיטת היולדת

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: