יום ראשון, 16 ביוני 2019, י"ג סיון ה' תשע"ט
לפרסום חייגו: 054-2425199

הורים וילדים ביבנה

הורים וילדים, ילדים, יעוץ משפחתי, הורים, הורים וילדים ביבנה, יעוץ ביבנה, יעוץ משפחתי ביבנה

סדר יום בחופש הגדול? כך תעשו את זה נכון

הנה החופש הגדול כבר כאן., האם הילדים שלנו צריכים סדר יום? ( וכשאני אומרת ילדים אני מתכוונת לגילאי 3-12..אח"כ הם כבר די לעצמם...). תמיד אמרו לנו כמה חשוב סדר יום - התינוק נולד והוא צריך סדר יום, הפעוטות במעון -יש סדר יום קבוע, אח"כ הגן, ואפילו בבי"ס ובתיכון - יש מערכת שעות, יש הפסקות קבועות בשעות קבועות, צריך להגיע עד שעה מסוימת. סדר יום בכל מסגרת! אבל מה קורה בחופש? אורלי שיר קידר,מנחת אמהות תוך שימוש ביצירת מציאות בתת המודע בעזרת NLP, דמיון מודרך וחשיבה חיובית מסבירה לנו.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

חן קרופניק

מנהלת משרד יחסי הציבור הבית להתפתחות

habayit1@gmail.com

בטח שמעתם פה ושם המלצות על סדר יום, אבל היי! רגע אחד...

זה החופש הגדול שלהם!

בית, משפחה, סבתא וסבא, חופש!
תסכימו איתי שאיזון נדרש בכל תחום בחיים. אז קבלו מספר הצעות והמלצות איך לנהל את החופש מבלי שהוא ינהל אתכם ובלי סדר יום שישגע את כולם אבל גם בלי שכולם ישתגעו:

בונים את לוח הזמנים ביחד:

יושבים עם הילדים, לכל אחד מהם יש דף משלו - ובונים יחד "תוכנית פעילות" לחופש הגדול.

תחליטו אתם, ההורים לגבי אילו שעות אתם מפעילים את התוכנית, לדוגמא חמש אחר הצהריים ולפי זה בונים תוכנית.

שימו לב- אין שעות בתוכנית הזו ולוח זמנים מדויק שיש לעמוד בו, רק רצף פעולות, בסדר שתחליטו יחד. יחד - כי אתם עדיין ההורים.

לדוגמא - כשקמים בבוקר - מצחצחים שיניים, מתארגנים (אפשר להתלבש או לאפשר את זה מאוחר יותר, כי זה חופש)ואוכלים ארוחת בוקר יחד.

מכאן ואילך אתם בוחרים איתם פעילויות לפי הסדר שיבחרו. כל יום והסדר שלו!

כמה טיפים חשובים ליישום בבניית התוכנית:

  • למקם את הארוחות ואת זמני הנשנוש במהלך היום
  • להגביל זמן מסכים מראש
  • להכניס זמן איכות משותף פעם אחת ביום,חצי שעה לפחות וכל המרבה הרי זה משובח. זו שעה קבועה בכל יום (לפי לוח הזמנים שלכם). תעשו בה כל מיני דברים, רק ללא מסכים/, וכשהטלפונים הניידים מושתקים.
  • בימים שיש פעילות מיוחדת קבועה מראש - כמו כרטיסים להצגה/תערוכה/מופע...- סגרו את היום מראש.
  • אם יש יום קבוע עם סבא וסבתא - רושמים למעלה שזה יום סבא וסבתא, ונותנים לילדים לבחור פעילויות איתם לאותו היום

נותנים להם אחריות:

כל שבוע כל ילד הוא אחראי (לא תורן, אחראי) לביצוע מטלה מסוימת בבית: טאטוא, לזרוק זבל, לפנות את השולחן, לנקות את השולחן, לשטוף כלים, לתלות אתכם כביסה - או כל מה שעולה על רוחכם.

בחרו מספר מטלות כמספר הילדים בבית- ולכל אחד יש אחריות. כאן מאוד מומלץ להדגים פעם אחת מה המטלה - ולהסביר פעם אחת ודי. גם אם הם לא עושים את זה מושלם כמוכם - הם כבר עושים וזה משהו.

להיות מוכנים לחופש:

הכי חשוב מבחינתכם ההורים זה לבוא מוכנים-רגשית ומעשית, כי כוונה היא נפלאה, אבל בלי מעשים היא מתפוגגת לה.

מוכנות רגשית – תתחילו כל יום וכל פעילות בגישה טובה וחיובית, אתם הולכים להיות עם הילדים כך או כך, אז עדיף באהבה והנאה. הילדים רגישים, הם יתייחסו לזה כמו שאתם תשדרו להם. אפשר "להיכנס" למצב חיובי ושמח - זוכרים כמה הייתם מאושרים כשהם נולדו? כמה הם מופלאים, כמה אתם אוהבים אותם וכמה אתם אסירי תודה על המתנות שהם בחיים שלכם...

מוכנות מעשית - עם הרבה רעיונות לפעילות (צירפתי לכם רשימה התחלתית...) וכל החומרים הדרושים (גיליון לכל ילד/ה , טושים, מרקרים, מדבקות לקישוט ועוד ככל העולה בראשכם או בראשם.

פעילויות לדוגמא:

קריאת ספרים/ ים/בריכה, חוברות לחופש/ משחקי חשיבה / משחקי קלפים/ ציור ויצירה/ גינה / סרט / טלוויזיה ומשחקי מחשב/ הצגות ומופעים / משחקי דמיון / משחק חופשי/ספרייה/משחקיה/מפגש עם חברים מהגן/בית ספר/ המחזת הצגות יחד/ ריקוד/ספורט/משחקי כדור/ אפייה יחד/ בישול יחד/ תופסת/ מחבואים/ ארץ-עיר

חופשה נעימה מלאת חיוכים!

אורלי,

'אמהות מאושרת מגדלות ילדים בשמחה'

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: