יום ראשון, 05 באוגוסט 2020, י"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

בלוגים ביבנה

בלוגים, בלוגים ביבנה, בלוג ביבנה, טור ביבנה, טור אישי ביבנה, דבר העורך סטטוס יבנה, דבר העורך סטטוס יבנט

השבוע הפלילי שלי

טוד דעה: מיקי וילקו

פורסם בתאריך:


השבוע נפל דבר בישראל.

הלחץ הציבורי שהובל ע"י אישה אמיצה אחת בשם מירב כהן, תקשורת שלא יכלה להתעלם ולשכת החוקרים הפרטיים שסייעה באיסוף ראיות בהתנדבות מלאה גרמו בסופו של דבר לדוב הגדול, משטרת ישראל, להתעורר משנת החורף הארוכה ולהתחיל לפעול.

כתוצאה מהלחץ חברות כרטיסי האשראי חדלו מההתעלמות המכעיסה ויחד איתם נרתמו (ויש שיגידו שקפצו כהרגלם על עגלת הפרסום), חברי הכנסת והשרים.

נרתמו למאבק גם הרשות להגנת הצרכן, הרשות להגנת הפרטיות וגופים נוספים אשר החליטו לשלב כוחות ולהיאבק בתופעת ההונאה המכעיסה המכונה כיום בתקשורת עוקץ הקשישים.

הפטנט הישן של חברות הטלמרקטינג למכור מוצרים ב"מחיר דמי משלוח בלבד" וב"זכית במתנה" או "מגיע לך מתנה" שצבר כמות רבה של חברות נחשף כבר בעבר וגרם לישראלי הסביר, המבין דבר או שניים בקומבינה ועוקצים להבין את תרגילי ההונאה,לנתק מגע ובכך חסם בפני הרמאים את אפשרות העקיצה.

חלק מהחברות איבדו את רוב הלקוחות ונסגרו והשאר עטו על "החוליה החלשה" של החברה הישראלית והפעילו את כל הכלים במסע הצייד אחר כיסם הדל של הקשישים התמימים, ההורים שלנו, דור המייסדים, שהפכו לטרף קל לרמאויות.

במחקר עומק שנערך לאחרונה (בסיוע בהתנדבות של לשכת החוקרים הפרטיים) הוברר שמדובר בכ- 60 חברות מוכרות הפועלות כיום בשיטה הבאה:

יזם עבריין שמקים מספר חברות, אוסף מאגרי (המכונים "לידים") המבוססים ברובם על מידע שנאסף בחברות שפעלו בעבר ובחלקם מחברות והקרים (פצחנים) המתמחים בתחום ומכילים פרטי לקוחות פוטנציאליים, כתובות ואף פרטי כרטיסי האשראי.

היזם מביא לארץ מספר קונטיינרים של מוצרים זולים, חלקם פגי תוקף וחלקם בלאי, מגייס טלפנים, טלפניות, מוכרנים שרובם צברו ניסיון בחברות טלמרקטינג שפעלו בעבר, שוכר אולם גדול, מקים מרכז תקשורת והמסחטה מתחילה לפעול...

וזה הולך בערך כך: "שלום גברת כהן, בזכות היותך חברת מועדון הלקוחות שלנו זכית במתנה בעלות דמי המשלוח בלבד והמתנה כבר בדרך אליך...".

לאישה שמעבר לקו שמנסה להתנגד הטוענת שלא מכירה ולא חברה בשום מועדון יש את הדרכים, התרגילים והקומבינות להתגברות על התנגדויות המשוכללות ע"י אותם מוכרנים מקצוענים בעלי ניסיון שברובם הצליחו לגבור בקלי קלות על התנגדויות קשות יותר מאלה הרפות של אותם קשישים תמימים.

 

כך לאחר כמה מילות שכנוע מתוחכמות נכנעו הקשישים התמימים שהסכימו לקבל את "מתנת החינם" ומרגע זה הכניסו את עצמם למלכודת ההונאה שלא הייתה אמורה להסתיים לעולם.

במסגרת אותן מתנות נמכרו לאותם לקוחות תמימים מוצרים זולים ופגומים ארוזים כהלכה במחירים מופקעים חסרי פרופורציות כגון סדין חשמלי תוצרת סין בשווי 50 ₪ שנמכר במחיר מבצע של 1800 ₪, קומקום ללא כבל בשווי 30 ₪ נמכר ב- 758 ₪ ומוצרים ששווים  עשרות שקלים נמכרו באלפי שקלים...

לנעקצים שהבינו לאחר ששלמו אלפי שקלים את המלכודת שאליה נקלעו וניסו להיחלץ נהגה לבשר הבחורה "הנחמדה" שמעבר לקו שהדרך ליציאה מהחברות במועדון הלקוחות היא בתשלום כופר בסך 4,000 ₪.

כאשר הנעקץ התחנן ואמר שהגיע לתקרת האשראי ואין לו אפשרות למשוך כסף נוסף הציעה לו המוכרנית האדיבה "לא נורא נשלח אליך שליח שיאסוף צ'ק או מזומן...".

פרטיהם של אלה שהגיעו לתקרת האשראי ואחרים שהצליחו להיחלץ בעזרת בני משפחה אסרטיביים שידעו לתקוף חזרה וחלקם אף הצליחו להשיב חלק מהכספים שנגזלו נמכרו לחברות אחרות.

השבוע כאמור התגייסו באופן חסר תקדים הגופים המקצועיים, שילבו ידיים ואיחדו כוחות במלחמה באותה ממלכת רשע של צעירים תאבי בצע חסרי מצפון שעשקו את כספם ועינו את נשמתם של קשישים תמימים רבים, רבים מדי שהלכו והתרבו.

השבוע התבשרנו שהמחוקק מקדם חוק שימנע את הטרדת מי שיבקש זאת, חברות האשראי (שבמחדלי העבר אפשרו את התעשרות אותם הנוכלים) החלו לחסום את אותן הברות ומשטרת ישראל החלה לחקור ולבצע מעצרים.  

בגילוי נאות אציין שביצעתי בעבר מספר חקירות פרטיות כנגד כמה מאותן החברות ואולם מטעמים מובנים פרטי אותן החקירות שנמסרו ללקוחות שפעלתי מטעמן יישארו חסויים.

האופטימיות שאפשר היה לחוש בתחילת השבוע מהולה בדאגה של מי שמכיר את מערכת אכיפת החוק הישראלית הרפה וחושש מאותם שופטים רחמנים מנותקים שירחמו בסופו של דבר על אותם נוכלים  ויטילו עונשים קלים שיאפשרו לרשע הזה להתאושש במהרה ולחזור ולפגוע בחוליות החלשות של החברה.

ובקטנה: בשבוע שעבר התייחסתי כאן לרצח המזעזע של הילדה האריתראית  והמלצתי על ספר המתח של הסופר ליעד שוהם העוסק בסיפור על רצח הקשור לפליטים, מהגרי עבודה או המסתננים באזור דרום ת"א. השבוע אני מתבשר שגם במחלקת התוכן של חברת הלוויין ייס התרשמו מהתוכן והשבוע החלה הקרנת סדרת מתח המבוססת על הספר.   

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: