יום שבת, 30 במאי 2020, ז' סיון ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

כלכלה עד הבית ביבנה

צרכנות ביבנה , כלכלת המשפחה ביבנה , צרכנות נבונה ביבנה , כסף ביבנה , אנשי עסקים ביבנה, עסקים ביבנה, עסקים נבחרים ביבנה

הטבת מענק עבודה לבעלי כושר השתכרות נמוך: שווה בדיקה

מרוויחים שכר מינימום או לא הרבה מעבר לכך? מתקשים לסגור את החודש? אולי מגיע לכם מענק תמרוץ מהמדינה. כל הפרטים בכתבה הבאה שחונכת את המדור הדו חודשי החדש של רו"ח אלון טביב

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

אלון טביב

תואר ראשון B.A בכלכלה ומנע"ס וכן בוגר מסלול חשבונאות אונ' בר אילן. שותף במשרד ליבוביץ' - טביב רואי חשבון ויועץ לכלכלת המשפחה. מכהן כיו"ר אקים בעיר מודיעין בהתנדבות. טלפון: 054-7885407

Alont@LT-CPA.co.il

ברצוני להביא לידיעתכם את נושא בדיקת זכאותכם - למענק עבודה (מס הכנסה שלילי), מומלץ כי תבדקו זכאותכם אשר יכולה להיות משמעותית מבחינה כלכלית עבורכם.  לפניכם  מונגש תקציר כללי לעניין וכמובן מומלץ לקרוא את החומרים הרלוונטיים באינטרנט בצורה מעמיקה באתר רשות המיסים (מצ"ב מטה הקישור) על מנת להבין את המשמעויות. ההחלטה לבדוק את זכאותכם היא בידכם וכפי שצוין לעיל היא יכולה להיות מתורגמת לכסף.

מהו מענק עבודה

מדובר בתוספת הכנסה לבעלי הכנסות נמוכות על מנת להגדיל  השתתפות עובדים בשוק העבודה ולחזק את  מעמדם של בעלי רמות השכר הנמוכות.

מהם תנאי הזכאות 

שכיר/עצמאי שעמד בכל שלושת התנאים הבאים (עיקריים) נכון לשנת המס 2015:

1. גיל 23 שנים ומעלה ויש ילד אחד לפחות (שטרם מלאו לו 19 שנים) או שמלאו לו 55 שנים גם 

    ללא ילדים.

2. קיים מבחן הכנסה חודשי הממוצע מעבודה ו/או מעסק המתחלק לשניים:

 * יש לך ילד אחד או שניים או שגילך 55 שנים ומעלה גם ללא ילדים והכנסתך גבוהה מ-2,060 שקל ונמוכה מ-6,141 ש"ח.

 * יש לך 3 ילדים ומעלה והכנסתך גבוהה מ-2,060 ש"ח ונמוכה מ-6,750 שקל.

 * במועד כלשהו בשנת המס 2015, מלבד דירת מגורים יחידה לא הייתה בבעלותך או בבעלות בן/בת זוגך  או בבעלות ילדך התלוי בך כלכלית ביחד או לחוד זכות במקרקעין בארץ או בחו"ל העולה על 50% .

חשוב לדעת:

א.    אם שני בני הזוג עונים להגדרת הזכאות למענק עבודה יש להגיש עבור כל אחד מהם בקשה בנפרד !

ב.    במידה  ושני בני הזוג יחד משתכרים הכנסה מעבודה ו/או מעסק 14,000 ₪ ומעלה , אף אחד מהם לא יהיה זכאי לקבלת מענק גם אם אחד מבני הזוג לכאורה עונה להגדרה.

ג.    ניתן עדיין להגיש בקשה למענק עבודה לשנת 2014 (אם זו בקשה לראשונה) במשרדי השומה או באמצעות המוקד הטלפוני של רשות המיסים (4954*) נכון לחודשים הקרובים.

אופן קבלת המענק לשכירים:

לאחר שנמצא כי אתם זכאים לקבלת המענק ע"י רשות המיסים, תקבלו  את המענק לחשבון הבנק מחולק למספר פעימות בודדות תלוי מתי הוגשה הבקשה , כאשר התשלום האחרון יהיה באפריל 2017

אופן קבלת המענק לעצמאים: החישוב שונה ובגדול השיטה כיום היא אל מול קיזוז המס בשל הכנסה מכל מקור שהוא עד 4 שנות מס .במידה  ותישאר יתרה בשנת המס החמישית יועבר המענק בניכוי 25% מס אליכם בשנה זו. (החמישית).בעקבות תלונות רבות של עצמאיים על הקיפוח אל מול השכירים מקווים שבקרוב גם העצמאיים יזכו לקבל את מענקי העבודה בדומה לשכירים בפעימות קרובות תוך מספר חודשים מרגע האישור.

כיצד תבדקו את זכאותכם

ניתן לבצע בדיקות סימולטור דרך האתר לפי הלינק המצוין לעיל.

כיצד תגישו את הבקשה? במידת הצורך ניתן להגיש בקשות לקבלת מענקי העבודה עד ליום ה 30 לספטמבר 2016 בשתי דרכים:

* לגשת לסניף/סוכנות הדואר עם ת"ז והמחאה/אישור מהבנק על חשבון פעיל. הגשת הבקשה היא רק על ידי האדם עצמו .

יש להקפיד על ציון מדויק של מקומות העבודה הרלוונטיים על מנת להימנע מעיכובים מיותרים עקב מידע חסר או לא נכון !

* באמצעות טופס מקוון (שירות חדש) – יתאפשר רק למי שהגיש באחת מהשנים הקודמות בקשה לקבלת מענק עבודה, יוכל עתה להגיש בקשה דרך האתר.

 כל המידע המוצג במאמר הנו מידע כללי בלבד, אין לראות בהם את נוסח החוק ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או ו/ או תחליף לו ו/או חוות דעת משפטית או חשבונאית ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע הכלול במאמר זה בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד.

 

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: