יום ראשון, 05 באוגוסט 2020, י"ג תמוז ה' תש"פ
לפרסום חייגו: 054-2425199

בריאות הגוף והנפש ביבנה

בריאות הגוף והנפש, בריאות ביבנה, קופות חולים ביבנה, מרפאות ביבנה, בית מרקחת ביבנה, בתי מרקחת ביבנה, פסיכולוג ביבנה, פסיכולוגים ביבנה

מחקרים פורצי-דרך של רופאי בית-חולים 'קפלן' מקבוצת 'כללית' הוצגו ב'מרכז האקדמי-פרס' ברחובות

פורסם בתאריך:"המחקר נועד לחזק את בריאותנו ובריאות ילדינו" – השבוע התקיים ב''מרכז האקדמי-פרס' ברחובות יום המחקר ה-5 של המרכז הרפואי 'קפלן' מבית 'שירותי בריאות כללית', בו הציגו מתמחים ומומחים צעירים את המחקרים שישפיעו על חיינו, בריאותנו ובריאות ילדינו בעתיד הלא רחוק | יום המחקר, שנערך במעמד פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל (הר"י), פרופ' דינה בן-יהודה - דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, וד"ר שרית אבישי–אלינר, מנהלת המרכז הרפואי 'קפלן–הרצפלד', אורגן באופן מרשים על-ידי הוועדה המארגנת בראשות ד"ר טייבה זורניצקי וד"ר שגיא צחורי, ביחד עם ועדת ההתמחות והנהלת 'קפלן'


ד"ר שרית אבישי–אלינר, מנהלת המרכז הרפואי 'קפלן–הרצפלד', אמרה כי היא גאה מאוד בחוקרים של בית החולים, הנמצאים בקדמת הבמה הרפואית במדינת ישראל, ואף ברמה הבינלאומית. "היום הציגו החוקרים הצעירים מחקרים מתקדמים ומעניינים מאוד בתחומי רפואה שונים, כגון כירורגיה, לב, עיניים ויולדות. אני בטוחה שמחקרים אלה ישפרו את הטיפול הרפואי באוכלוסיות שונות, ויחזקו את בריאותנו ובריאות ילדינו בעתיד. זו מטרתו של יום חשוב זה", ציינה.


פרופ' ציון חגי, יו"ר ההסתדרות הרפואית בישראל, אמר כי המחקרים שהוגשו ליום המחקר הינם מעניינים וחשובים מאוד לקידום הרפואה בישראל, ובכלל. "אין ספק כי הנהלת המרכז הרפואי 'קפלן' שמה בראש סדרי העדיפויות את תחום המחקר, שהוא התשתית לטיפול רפואי מקצועי ומיטבי", אמר. 


ד"ר יעל וינטר, נציגת המתמחים, אמרה כי לרופאים, ובקרבם למגזר המתמחים, יש צורך אינסופי לנווט בין המטופלים, הלימודים, ההוראה, המשפחה - ולא פחות חשוב מכך – המחקר, ולא ניתן לוותר על אף אחד מהם. "להיות רב-משימתי היא תכונה חשובה לכל רופא, ותכונה זו מהווה בסיס לצמיחה והישגים", ציינה.


שלושה מהחוקרים אף זכו בפרס על מחקרים פורצי-דרך: ד"ר זיו רוטפוגל ממחלקת עיניים - על המחקר: 'הפוטנציאל הטיפולי בהשתלת מיטוכונדריה ברשתית איסכמית'; ד"ר הייתם אבו-חדיג'ה ממערך הלב - על מחקרו: 'המהלך הקליני של חולים עם חשד לדלקת בשריר הלב'; וד"ר ליאור לזר מכירורגיה, על המחקר: 'היפוגליקמיה סימפטומטית וא-סימפטומטית בעקבות 3 הליכים בריאטריים שונים היא סיבוך תכוף וחמור'. לצידם הציגו חוקרים נוספים ב'קפלן' את מחקריהם המרתקים והמתקדמים.


בתמונה: מנהלת 'קפלן' ויו״ר ההסתדרות הרפואית עם החוקרים הזוכים וצוות ארגון יום המחקר | צילום: אופיר לוי

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: